Liturgia Słowa

Pray as you go

Polish| Website

English| Website 

Żywa Korona Maryi

03 Zywa Korona Maryi

Pope Francis' homilies

Homilie

Peregrynacja

posw obraz milos 

Galeria

oltarz glowny

Facebook

Różaniec Rodziców

Grupa modlitewna Różańca Rodziców zaprasza wszystkie osoby pragnące modlić się w intencji swoich dzieci. Nasze spotkania obywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12. Kontakt: Anita Połczyńska - Zadrożna anitazadrozna@yahoo.com

JUTRO 5 LISTOPADA MSZA ŚW. W INTENCJI NASZYCH DZIECI, MODLITWA PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM I SPOTKANIE

Listopad, jak co roku na samym początku kieruje nasze myśli i modlitwę na rzeczy ostateczne. W dniu Wszystkich Świętych wzywamy wstawiennictwa ŚWIĘTYCH i chcemy podążyć ich drogą. Przyjęto w tym dniu odwiedzać groby bliskich zmarłych, ale to byłoby zbyt mało. W tych dniach módlmy się o świętość, naszą własną, naszych Dzieci i świętość w naszych Rodzinach. Świętość, która będzie zwykła, w codzienności, ale pełna dobroci i miłości do ludzi, do Boga i do Matki Bożej.

W oktawie Wszystkich Świętych pamiętajmy o uzyskaniu odpustu i ofiarowaniu ich za dusze czyśćcowe i naszych bliskich, którzy już odeszli do Pana.

26 LISTOPADA przypada Święto Chrystusa Króla, od ubiegłego roku ma dla nas Polaków wielki wymiar duchowy i patriotyczny, bośmy się Jemu we władanie oddali jako Polska i Polacy.

Nasze zadania na ten czas to nieustannie szerzenie Różańca  Rodziców poprzez nasze OSOBISTE  świadectwo. Modlimy się, dajemy świadectwo łaski Boga dla naszych dzieci i rodzin. I bardzo prosimy o Państwa osobiste świadectwa na naszych comiesięcznych spotkaniach. Niezależnie od tego ofiarujemy nasze cierpienia na większą chwałę Boga w intencjach Różańca Rodziców i naszych dzieci. Niech cierpienia rodziców i dzieci się nie marnują, niech będą wynagrodzeniem za grzechy i będą łączone z modlitwą przebłagania.

W ramach rozważania i formacji duchowej  na ten miesiąc zadajemy sobie pytanie  – bardzo osobiste:

Jaka jest moja droga do świętości? Co robię dla swojej świętości i jak o nią walczę? To moje zadanie w życiu społecznym i rodzinnym. Tym skarbem wymodlonym i wywalczonym w życiu codziennym chcę obdarzyć swoje Dzieci i swoją Rodzinę. Boże prowadź mnie w tym, Duchu Święty napełniaj obecnością każde moje działanie, przychodź z natchnieniem do dobra i świętości.

Intencja papieska na miesiąc listopad:
Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.

Jutro, 5 listopada 2017 roku, zapraszamy na Mszę Świętą w intencji naszych najdroższych Dzieci. Po Mszy Świętej modlitwa na Różańcu przed Najświętym Sakramentem w intencji naszych Dzieci i Rodzin. Po modlitwie zapraszamy do Sali Parafialnej na spotkanie przy kawie, herbatce i cieście (bardzo prosimy o przyniesienie ciasta :-)).

Króluj nam Chryste!
Maryjo Królowo Różańca Świętego módl się za nami!
Z Panem Bogiem,
APZ

Eucharystia

NIEDZIELA
8:00 am, 9:00 am (EN)
10:30 am, 12:00 pm

Poniedziałek 8 am, 6 pm  

Wtorek  8 am, 6 pm

Środa  8 am, 6 pm

Czwartek  8 am, 6 pm

Piątek  8 am, 6 pm

Sobota  8 am, 7 pm (EN)
8 pm (Msza Św. Odnowy w Duchu Św.)

Newsletter

Dopisz się, aby otrzymywać informacje o najnowszych wydarzeniach w parafii.

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne
w dni powszednie:
9 am - 12 pm i 1 pm - 5 pm,
a w środy: 9 am - 8 pm

Saint Stanislaus
Bishop and Martyr
Roman Catholic Church

Google-Maps-icon 101 E 7th Street
New York, NY 10009
Tel. (212) 475-4576
      (347) 622-2088
Fax: (212) 674-4894

e-mail:
rectory@stanislauschurch.com

Online Chapel

adoration

Biuletyn

biuletyn