Liturgia Słowa

Pray as you go

Polish| Website

English| Website 

Triduum Paschalne 2019

Triduum 3_2019

Pope Francis' homilies

Homilie

Peregrynacja

posw obraz milos 

Galeria

oltarz glowny

Facebook

Różaniec Rodziców

Grupa modlitewna Różańca Rodziców zaprasza wszystkie osoby pragnące modlić się w intencji swoich dzieci. Nasze spotkania obywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12. Kontakt: Anita Połczyńska - Zadrożna anitazadrozna@yahoo.com

JUTRO O 12. MSZA ŚW. W INTENCJI NASZYCH DZIECI I MODLITWA PRZED NAJŚWIĘTYM SAKRAMENTEM

Kochani Rodzice,

Lipiec to pierwszy z wakacyjnych miesięcy -  dzieci i młodzież zażywają wakacji i jest to okres, kiedy możemy spędzać więcej czasu razem.

To niestety też czas , gdy różne zagrożenia mogą dotknąć naszych dzieci. To może być werbowanie przez sekty w wakacyjnych miejscach.  Może być zamiana środowiska na wrogie Bogu i destrukcyjnie działające na ducha dzieci. A mogą to być i zwykłe zagrożenia utonięciem czy też wypadkiem drogowym. Dlatego teraz szczególnie, niech nasza modlitwa codzienna, różańcowa ochroni nasze dzieci, a gdy nie jesteśmy z nimi razem niech je poprowadzi w dobre miejsca, do dobrych wspaniałych ludzi - niech również nam da pokój serca w troskach o dzieci!

W czasie wakacyjnych miesięcy piękno Kościoła można doświadczyć również w pielgrzymkach i duchowym bogactwie Sanktuariów. Przez nie wieki przemawiają do naszej wyobraźni. Aby w tym zwariowanym współczesnym świecie się odnaleźć warto nawiedzić miejsca święte, gdzie czas płynie zupełnie innym rytmem. Gdzie można odnaleźć wartości i dobro wskazywane przez Kościół. To czas gdy w taki sposób możemy doświadczać miłości Kościoła i do Kościoła - i uczyć tego nasze dzieci.

W ramach rozważania i formacji duchowej, nawiązując do Miłości Boga i Kościoła chcemy dziękować za Kapłanów - strażników wiary i strażników świętości.

W sanktuariach w których przebywać będziemy, na co dzień pracują wielcy, święci i niezwykle pokorni kapłani, zakonnicy lub kapłani diecezjalni. Potrzebujemy ich, aby mieć punkt odniesienia dla kształtowania naszego sumienia. Nawiedzając w lato kościół lub jakieś sanktuarium dziękujemy Bogu za to że kiedyś, lata temu jako młodzi ludzie odpowiedzieli na Jego zaproszenie kapłani. To dzięki ich wielkodusznej odpowiedzi mamy te skarby Kościoła tak bliskie, piękne i tak dostępne.

Naszym przywilejem i zadaniem jest modlić się o nowe, święte powołania do służby Bogu. Abyśmy my mogli żyć wiarą, sakramentami, rekolekcjami - abyśmy byli umacniani w naszej wierze. Módlmy się codziennie o kapłanów i za kapłanów. Módlmy się szczególnie za tych którzy stoją na straży depozytu wiary, za proboszczów, biskupów i Ojca Świętego. Zdajemy sobie sprawę z tego jak bardzo są oni atakowani przez złego ducha i współczesny zlaicyzowany świat. Niech to będzie wyraz naszej miłości do Kościoła!

Maryjo  - Matko Kościoła, Matko Kapłanów, módl się za nami!

Intencja papieska na miesiąc  lipiec  2018:

ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi..

Przypominam, że jutro w niedzielę 1 lipca o godzinie 12. w południe, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych Dzieci. Bezpośrednio po Mszy Św. modlitwa Różańcowa przed Najswiętszym Sakramentem za nasze Dzieci.

Z powodu przerwy wakacyjnej w miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie spotkań naszej Wspólnoty Modlitewnej Różańca Rodziców.

Natomiast już teraz zapraszamy na nasze powakacyjne spotkanie w niedzielę, 2 września 2018 r. Będzie to spotkanie z prelekcją!

W pażdzierniku zapraszamy na kolejną pielgrzymkę do Amerykańskiej Częstochowy na Nocne Czuwanie.

Wyjazd w sobotę, 27 października 2018 r. ok. godz 5 PM.

Temat Czuwania : ,,Na modlitwie  jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Patronami tego Nocnego Czuwania są Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko (rownież Patron jednej z naszych Róż Różańcowych) oraz Św. Jan Neuman.

Warto już teraz zarezerwować ten dzień!

Serdecznie pozdrawiam. Z Panem Bogiem,
APZ

Eucharystia

NIEDZIELA
8:00 am, 9:00 am (EN)
10:30 am, 12:00 pm

Poniedziałek 8 am, 6 pm  

Wtorek  8 am, 6 pm

Środa  8 am, 6 pm

Czwartek  8 am, 6 pm

Piątek  8 am, 6 pm

Sobota  8 am, 7 pm (EN)
8 pm (Msza Św. Odnowy w Duchu Św.)

Newsletter

Dopisz się, aby otrzymywać informacje o najnowszych wydarzeniach w parafii.

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne
w dni powszednie:
9 am - 12 pm i 1 pm - 5 pm,
a w środy: 9 am - 8 pm

Saint Stanislaus
Bishop and Martyr
Roman Catholic Church

Google-Maps-icon 101 E 7th Street
New York, NY 10009
Tel. (212) 475-4576
      (347) 622-2088
Fax: (212) 674-4894

e-mail:
rectory@stanislauschurch.com

Online Chapel

adoration

Biuletyn

biuletyn