Liturgia Słowa

Pray as you go

Polish| Website

English| Website 

Pope Francis' homilies

Homilie

Peregrynacja

posw obraz milos 

Galeria

oltarz glowny

Facebook

Klub Seniora im. Jana Pawła II

Centrum Pomocy im. Jana Pawła II służy naszym seniorom od wczesnych lat osiemdziesiątych. Głównym celem działalności Centrum było zapewnienie zdrowych, codziennych posiłków dla swoich członków. Centrum mające siedzibę w sali kościoła Św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie, stało się jeszcze więcej popularne kiedy została wprowadzona polska kuchnia.

 

Centrum Pomocy im. Jana Pawła II ma znacznie więcej do zaoferowania niż tylko posiłki. Wycieczki, gry, kulturanle wydarzenia były zawsze żywą częścią programu Centrum od samego początku. To wszystko było możliwe dzięki kościołowi Św. Stanisława, którego kolejni proboszczowie dobrze rozumieli potrzeby seniorów parafii. Dzisiaj, tak jak i w przeszłości, kościół jest zaangażowany w misję niesienia pomocy seniorom i uczynienia ich życia wartościowym.

Pierwszy września 1996 roku zaznaczył się ważnym wydarzeniem w historii Centrum. W tym dniu Polsko-Słowianskie Centrum ( duża polsko - etniczna organizacja społeczna działająca na Greenpoint - zamiszkałym głównie przez Polaków) podjęła się sponsorowania Klubu Seniora im. Przyjaciół Jana Pawła II na Manhattanie. Centrum Polsko-Słowiańskie jest więc oficjalnym sponsorem. Natomiast program działalności jest finansowany przez NYC Department for the Aging. Nowe kierownictwo złożyło uroczystą obietnicę kontynuowania działalności mającej podtrzymać bogate tradycje tego Centrum. Zmiana sponsora zbiegła się z mianowaniem nowego proboszcza parafii, którego troska o sprawy seniorów parafii zaowocowała odnowieniem i zmodernizowaniem siedziby Centrum w 1997 roku. Spowodowało to znaczne zwiększenie ilości członków Centrum z nowymi pomysłami na działalność. Wycieczki są organizowane raz w miesiącu, a ich popularność rośnie. Miłośnicy gry w bingo, warcaby i domino mają swoje spotkania. Przyjęcia urodzinowe oraz wydarzenia kulturalne przyciągają tłumy.

Z programu w klubie seniora może korzystać każdy rezydent Stanów Zjednoczonych. Klub Przyjaciół Jana Pawła II jest otwarty codziennie dla seniorów od Poniedziałku do Piątku. Program klubu seniora jest bardzo bogaty. Między innymi serwuje smaczne posiłki przygotowane przez kuchnię Klubu Krakus z Greeenpointu w Brooklinie. Każdy zdrowy i pożywny posiłek składa sie z zupy, drugiego dania i deseru. Za pełny posiłek seniorzy składają symboliczną donację w wysokości $ 1,25 (jednego dolara, 25 centów). Dziennie w klubie jest serwowanych 70 obiadów. Przez wiele lat prowadziliśmy dostawę posiłków osobom niepełnosprawnym, chorym i słabym do ich domów.

W klubie Jana Pawła II oprócz posiłków prowadzone są regularnie gimnastyki i pogadanki na temat prawidłowego żywienia i racjonalnego zdrowego trybu życia. Ważnym elementem usług dla seniorów w klubie są rożnego rodzaju porady oraz informacje w uzyskaniu swiadczeń socjalnych. Rok rocznie organizowane są darmowe szczepienia ochronne przeciw grypie. Zainteresowani seniorzy otrzymują regularne pomiary ciśnienia krwi oraz wagi ciała. W przyjemnej domowej atmosferze seniorzy mogą wspólnie posłuchać muzyki, obejrzeć film czy telewizję. Współnie obchodzone są również ważniejsze swięta, a każdy senior dostaje drobny upominek.

Programy kulturalne organizowane przez Centrum Pomocy wnoszą wiele ciekawych doświadczeń dla starszych ludzi.

Przyjdź, przyłącz się do nas i sam zobacz. Wszyscy chętni, którzy ukończyli 60-ty rok życia mogą zostać członkiem klubu bez względu na wyznanie, kolor skóry, czy przynależność etniczną.
60-cio latkowie i starsi są bardzo mile widziani, od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 rano do 17:00 popołudniu.

Eucharystia

NIEDZIELA
8:00 am, 9:00 am (EN)
10:30 am, 12:00 pm

Poniedziałek 8 am, 6 pm  

Wtorek  8 am, 6 pm

Środa  8 am, 6 pm

Czwartek  8 am, 6 pm

Piątek  8 am, 6 pm

Sobota  8 am, 7 pm (Msza Św. Odnowy w Duchu Św.)

Newsletter

Dopisz się, aby otrzymywać informacje o najnowszych wydarzeniach w parafii.

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne
w dni powszednie:
9 am - 12 pm i 1 pm - 5 pm,
a w środy: 9 am - 8 pm

Saint Stanislaus
Bishop and Martyr
Roman Catholic Church

Google-Maps-icon 101 E 7th Street
New York, NY 10009
Tel. (212) 475-4576
      (347) 622-2088
Fax: (212) 674-4894

e-mail:
rectory@stanislauschurch.com

Online Chapel

adoration

Biuletyn

biuletyn